All for Joomla All for Webmasters

Польща

Додаткова інформація:

Польща одна із динамічно розвиваючихся країн Європи. За рівнем економічного розвитку Польща знаходиться у третій десятці держав у світі. На світових ринках вона відома як постачальник вугілля, чорних і деяких кольорових металів, тканин, продукції сільського господарства та харчової промисловості.

Польща посідає перше місце в Європі за видобутком вугілля та за його експортом та перше місце в світі за виробництвом картоплі.

Рівень безробіття в даний час нижчий середнього показника по ЄС, але  є  достатньо  високим – у  2014  році  безробіття  досягало  рівня  12%. У більш довгостроковій перспективі економічні показники Польщі мають поліпшитися. Протягом  останніх  років  залишається  низьким  рівень  інфляції. Важливою  тенденцією  у  розвитку  економіки  Польщі  є  зростання  частки  малого  і  середнього  бізнесу, більше  того, саме  малий  і  середній  бізнес  є  локомотивом  економічного  зростання. Інвестиційний клімат в Польщі дуже сприятливий, що дає цій країні можливість отримувати багато іноземних інвестицій в розвиток країни.

За підрахунками Центрального банку Польщі, прямі іноземні інвестиції в польську економіку в цілому  склали 600 млрд  $. Створюються все кращі умови для проведення підприємницької діяльності. Польська влада заохочує іноземні інвестиції до економіки країни – податкові пільги, спеціальні економічні зони, гранти – як з бюджету держави, так і ЄС. Передумовами для отримання грантів є великі інвестиції, гарантії працевлаштування місцевого населення і технологічні інновації. В даний час у Польщі наявні 14 особливих економічних зон (ОЕЗ) загальною площею понад 6 тис. га. Протягом багатьох років найбільші світові компанії відкрили свої представництва у Польщі: AIG, Citygroup, Crédit Agricole, Societe Generale, ING, Danone, Dell, GE, Motorola, Sharp, Toshiba, Thomson і багато інших. Міжнародні IТ-компанії високо цінують висококваліфікованих польських інженерів у сфері програмного забезпечення. 

Географічне положення Польща займає 9-е місце в Європі за площею і 8-е за кількістю населення. Довжина польського кордону — 3511 км, з них 440 км припадає на морський кордон. Польща межує з такими державами:

  • на заході з Німеччиною — 467 км
  • на півдні з Чехією — 796 км та Словаччиною — 541 км
  • на сході з Україною — 535 км і Білоруссю — 418 км
  • на півночі з Литвою — 104 км і Росією (Калінінградська область) — 210 км.

Польща розташована в зоні помірного клімату. Влітку середня температура становить +17 °С на узбережжі Балтійського моря до 19,3 °С в Нижній Сілезії і в безпосередній близькості від Тарнува. Спекотні дні з максимальною температурою вище 25°С спостерігаються в період з квітня по вересень, іноді в жовтні. Узимку температури становлять приблизно 0°С. Річна кількість опадів становить близько 600 мм. Найдовші річки країни: Вісла (довжина — 1030 км); Одер, яка є складовою частиною західного кордону Польщі (854 км). Балтійське море утворює поблизу узбережжя Польщі Щецинську, Гданську і Віслінську затоки; там розташовані головні порти країни — Гданськ, Гдиня і Щецин. 91,3% поверхні Польщі – це рівнини, розташовані нижче 300 м над рівнем моря. Найвища точка – Риси (2499 м), гірський пік у Високих Татрах. Найнижча точка розташована трохи на захід села Рачки-Ельблонгське – 1,8 м нижче рівня моря.

Польща вважається однією із країн Європи, яка розвивається найдинамічніше. Якщо аналізувати рівень економіки, то серед інших світових держав вона займає не менше як тридцяту позицію рейтингу. Країна відома тим, що займається видобуванням кам’яного вугілля. Вона займає перше місце в Європі по експорту цього товару.

Також держава займається виробництвом деяких металів, текстильної, сільськогосподарської і харчової продукції. Польща займає перше місце в світі по вирощуванню і продажу картоплі.

Рівень безробіття в 2014 році досягає показника 12%, що нижче, чим в Європейському союзі. Якщо розглядати економіку країни в більш довготривалій перспективі, тоді можна розраховувати на поліпшення всіх показників. На протязі останніх декількох років не спостерігається збільшення інфляції, яка залишається відносно низькою.

Запорукою економічного зростання країни називають активний розвиток малого і середнього бізнесу. Саме ці ланки отримують державну підтримку і вважаються основним напрямком розвитку.

Польща характеризується доволі сприятливим інвестиційним кліматом. Тому в країну потрапляє багато грошових капіталовкладень, які вона може використовувати для свого розвитку. Центральний банк Польщі порахував, що іноземні інвестиції досягнули рівня 600 мільярдів доларів. Постійно створюються все кращі умови для введення підприємницької справи.

Польська влада своїми діями постійно заохочує збільшення іноземних інвестицій. Для цього інвесторам надаються додаткові пільги, гранти, створюються спеціальні економічні зони. Грошова допомога надходить не тільки з бюджету країни, а і з ЄС. Польщі вигідно надавати інвесторам гранти, оскільки це допомагає вирішити проблему безробіття, оновлює місцеві підприємства різноманітними технологічними інноваціями.

На сьогоднішній день в Польщі виділяють чотирнадцять економічних зон, загальна площа яких досягає позначки в шість тисяч гектарів. Найбільші компанії світу відкрили тут свої представництва. До таких відносяться AIG, Citygroup, ING, Dell, Crédit Agricole, Motorola, Toshiba, Thomson, Danone і інші. ІТ-компанії по всьому світу цінують польських спеціалістів, які займаються розробкою програмного забезпечення.

Географічне розміщення

За площею Польща займає дев’яте місце в Європі, а за кількістю населення – восьме. Протяжність державного кордону – 3,5 тисяч км (440 км проходить по морю).

Найближчими сусідами являються наступні держави:

  • Німеччина – межує з західного напрямку, довжина кордону 467 км;
  • Чехія і Словаччина – кордон знаходиться на півдні, 796 і 541 км;
  • Україна і Білорусь – межує з східного напрямку, 535 та 418 км;
  • Литва і Росія – державний кордон знаходиться на півночі, 104 та 210 км.

Клімат країни – помірний. Середня літня температура становить +17°С, що спостерігають на балтійському узбережжі. В Нижній Сілезії і Тарнуві трохи тепліше –  +19°С. Спека, яка характеризується температурою повітря вище +25°С, наступає в період з середини весни по вересень (інколи до жовтня). Зимою стовпчики термометрів опускаються до 0°С. За рік спостерігають до 600 мм опадів.

Найдовшими річками країни вважаються Вісла (протяжність 1030 км) і Одер (854 км). Остання являється частиною державного кордону, який розміщений на заході.

На території Польщі Балтійське море формує декілька заток. Саме на них розміщені головні порти держави – Щецин, Гданськ, Гдиня.

Практично вся територія Польщі – рівнина на 300 м вище рівня моря (91,3%). Найвища точка розміщена у Високих Татрах (гора Риси, 2499 м). Найнижче місце знаходиться недалеко від села Рачки-Ельблонгське (1,8 м н. р. м.).

Отримайте консультацію

TOP