All for Joomla All for Webmasters

Оподаткування

Додаткова інформація:

У Польщі присутні такі типи зборів:

  • прямі. Стягуються безпосередньо податковими органами. Їх розмір залежить від певних умов, які встановлюються на державному рівні. До прямих стягнень відносять податок на прибуток, на володіння, продаж, збільшення вартості і набуття майна і інші;
  • непрямі. Сплачуються кожним громадянином в автоматичному режимі під час покупки якихось товарів і послуг. До таких стягнень відносять ПДВ, акцизи і інші.

Податок на прибуток фізичних осіб

Особливістю Польщі вважається умови встановлення податку на прибуток фізичних осіб (РІТ). Його сплачують абсолютно всі, хто отримує якийсь дохід. І неважливо, чи це заробітна плата, яка отримується по трудовому договору, чи прибутки від підприємницької діяльності.

Фізичні особи повинні самостійно скласти податкові декларації і подати їх до відповідних органів щорічно до 30 квітня.

Для вирахування розміру збору на прибуток, який отримують фізичні особи, існує доволі прогресивна система, яка залежить від заробітку:

  • річний обсяг доходів менше 85,5 тисяч злотих – податкова ставка 18%;
  • при доходах, які складають більше 85,5 тисяч злотих – 32%. При цьому така податкова ставка встановлюється тільки на ту частину прибутку, яка перевищує вказану суму.

Особи, які здійснюють індивідуальну підприємницьку діяльність, можуть розраховувати на спеціальну лінійну ставку. Її розмір досягає 19% і стягується з отриманого доходу. Для іноземних громадян ставка РІТ трохи вища і становить 20%.

Податок на прибуток юридичних осіб (СІТ)

СІТ досягає розміру 19%.

Декларація та документація

Для його сплати в кінці кожного року в відповідні органи подається спеціальна податкова декларація за формою КПН-8. Такий документ містить детальну інформацію щодо доходів, прибутків, видатків, авансових платежів і других фінансових операцій юридичної особи. Крайній термін здачі декларації – кінець третього місяця після закінчення звітного періоду.

Тривалість звітного періоду

Кожна компанія може самостійно вибирати тривалість звітного періоду, який складає один місяць чи квартал. Фінансовий рік Польщі повністю збігається з календарним. Він триває стандартних дванадцять місяців.

Наявність авансових платежів

Юридичні особи звільняються від обов’язку здачі декларації кожного місяця чи кварталу. При цьому існують фінансові зобов’язання щодо сплати авансу до 20 числа кожного наступного звітного періоду.

Податок на продаж та набуття майна

Цей збір стягується після реєстрації в податковій інспекції за місцем реєстрації нерухомості договору купівлі-продажу. Відвідати відповідні державні органи повинні обидві сторони угоди.

Предметом податку на майно вважаються наступні об’єкти нерухомості:

  • земельні ділянки;
  • споруди і їх частини, які використовуються для здійснення підприємницької діяльності;
  • будівлі і їх частини.

Розмір стягнень при купівлі чи продажі нерухомості визначається на місцевому рівні органами управління. Гміни встановлюють ставку на один квадратний метр, яка не може перевищувати показників, встановлених Міністром фінансів на кожний рік. Це означає, що в Польщі не існує єдиної податкової ставки на нерухомість. В кожному населеному пункті вона різна. Хтось повністю звільняється від будь-яких стягнень, а другі змушені щорічно платити біля 2% від вартості купленої квартири чи будинку.

Податок на додану вартість (VAT)

В Польщі існує декілька ставок, що залежить від типу товару чи послуги:

  • стандартний розмір ПДВ – 23%;
  • 8%. Встановлюється на деякі продукти харчування, в тому числі на фрукти. Також такий розмір ПДВ існує для добрив, книг і другої друкованої продукції, на товари фармацевтичної і медичної галузі, на послуги сільського господарства.
  • 5%. Встановлюється для окремих видів фруктів, спеції і інших продуктів харчування, для деяких книг і періодичних видань;
  • 3%. Такий розмір ПДВ існує для окремих харчових, рибних і лісових продуктів, для послуг тваринництва, рибальства і лісозаготівлі;
  • 0%. ПДВ не потрібно сплачувати при експорті будь-яких товарів, при організації внутрішньогалузевих поставок. Також нульова ставка встановлюється на комп’ютерне обладнання, міжнародні транспортні послуги, пристрої для сліпих.

Для сплати ПДВ встановлюються два види звітних періодів – місяць або квартал.

Податкові декларації повинні складатися кожного звітного періоду. Оплата виконується до 25 числа наступного кварталу або місяця.

Акциз

Акциз включений в вартість деяких товарів і послуг. До них відносять:

  • електрична енергія;
  • тютюнові вироби;
  • транспортні засоби (автомобілі);
  • енергетичні вироби;
  • алкогольні напої.

Податок на ігри (CLO)

Стягується у фізичних осіб, які здійснюють свою діяльність в сфері азартних ігор. Його сплачують кожний місяць. Розмір ставки залежить від типу гри. При отримані виграшу фізична особа сплачує РІТ.

 

Отримайте консультацію

TOP