All for Joomla All for Webmasters

Як створити фірму в Польщі?

Додаткова інформація:

Відкрити фірму у Польщі не так складно, як може здатися на перший погляд. Для цього необхідно зібрати відповідний пакет документів і пройти всі етапи реєстрації бізнесу.

Що потрібно знати іноземним громадянам про початок бізнесу в Польщі?

Підприємництвом на території Польщі можуть займатися практично всі іноземні громадяни. Вони повинні бути повнолітніми, мати закордонний паспорт, термін дії якого складає не менше 18 місяців з дати подачі документів у відповідні органи. Також варто мати досвід введення бізнесу у власній країні.

Іноземні громадяни можуть зареєструвати приватне підприємство чи товариство. В кожному випадку необхідно пройти різні процедури легалізації бізнесу. При цьому приватними підприємцями можуть стати лише деякі іноземці:

 • мають право на постійне поживання на території цієї країни;
 • є право на довготермінове перебування на території країн ЄС;
 • на законних підставах отримали Карту Поляка;
 • офіційно перебувають в шлюбі з громадянином ЄС і мають право на проживання на його території;
 • мають право на проживання в випадку шлюбу з громадянином Польщі або на інших законних підставах.

Етапи реєстрації фірми іноземним громадянином без особливого статусу

Для реєстрації фірми на території Польщі необхідно пройти певні процедури:

1. Вибір форми господарської діяльності

Іноземці, які являються громадянами Європейського Союзу, ЄАВТ, або ті, які отримали дозвіл на постійне проживання, статус біженця чи знаходяться під тимчасовою охороною державних органів в Польщі, можуть займатися будь-якою підприємницькою діяльністю. Для інших громадян в перелік дозволених форм організації бізнесу входять:

 • Акціонерне товариство;
 • Командитне товариство;
 • Товариство з обмеженою відповідальністю;
 • Акціонерно-командитне товариство.

Польське законодавство дозволяє іноземному громадянину зареєструвати фірму та одноосібно керувати нею. Зазвичай при реєстрації товариства коло власників не обмежується. Також не має вимог, які б казали, що один зі співзасновників повинен мати польське громадянство. Іноземці на законних підставах можуть самостійно створювати підприємство, керувати ним і володіти.

При реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю необхідно не забувати, що така компанія не може займатися наступними видами діяльності:

 • банківська галузь;
 • страхування;
 • пенсійні фонди;
 • сфера управління фінансовими ринками.

2. Підготовка Статуту

Статутний капітал компанії не може бути нижчим від 5000 злотих, що відповідає 1200 євро. Його максимальний розмір не обмежується ніякими контролюючими органами. Але об’єм статутного капіталу впливає на вартість реєстрації товариства в державних органах. На одного співвласника повинно припадати не менше 50 злотих.

3. Подача заяви на реєстрацію в обліку господарської діяльності

Для виконання цього кроку необхідно виконати відповідний запис у Національному судовому реєстрі (KRS). З моменту реєстрації компанія стає повноціннім суб’єктом права та отримує статус юридичної особи.

4. Отримання статистичного номеру

Майбутньому підприємцю необхідно подати дані до Національного реєстру. На відповідне звернення йому видають статистичний номер.

5. Відкриття банківського рахунку

На ім’я фірми повинен відкриватися розрахунковий рахунок у вибраній банківській установі.

6. Реєстрація в Державній казначейській службі

Новостворений підприємець звертається в відповідну казначейську службу, де повідомляє про початок підприємницької діяльності. Це необхідно зробити перед першою грошовою трансакцією.

7. Отримання податкового номера

Важливо звернутися в податкову інспекцію з заявою щодо отримання ідентифікаційного податкового номера NIP.

8. Реєстрація платника ПДВ

Кожен підприємець повинен вибрати спосіб оподаткування, що залежить від встановленої організаційно-правової форми відкритої компанії. Також в податкову інспекцію подають заяву на реєстрацію платника податку на додану вартість (VAT).

9. Страхування

Подається заява до Установи соціального страхування (ZUS) для реєстрації компанії.

10. Виготовлення фірмової печатки

Кожна фірмова печатка повинна містити наступну інформацію:

 • назва компанії (повна);
 • контактні дані;
 • реєстраційні номери.

Також варто не забувати, що для введення деяких видів підприємницької діяльності необхідні додаткові дозволи. Наприклад, вони потрібні при відкритті аптеки, охоронних агентств, магазинів, де проходить продаж алкогольних напоїв. Детальніше про отримання додаткових дозволів можна дізнатися в місцевих органах управління.

Як відкрити підприємство з Картою Поляка?

Карта Поляка дозволяє вести на території цієї держави бізнес на таких же правах і гарантіях, як її громадянину. Тому такий іноземець може відкрити як товариство, так і стати приватним підприємцем. Також власник Карти Поляка може розраховувати на наступні пільги:

 • право на проживання с потенційною можливістю оформлення громадянства Польщі;
 • отримання фінансової допомоги;
 • державне співфінансування для відкриття приватного бізнесу.

Крім основних документів для реєстрації бізнесу, іноземцю необхідно подати Карту Поляка і дозвіл консула.

Як власнику польської фірми відкрити візу?

Іноземець, який став співвласником польського товариства, може отримати візу типу D. Вона дозволяє перебувати на території країни не менше півроку. Для отримання візи іноземцю необхідно надати запрошення від власної фірми.

Щоб мати змогу постійно проживати в Польщі, необхідно вести прибутковий бізнес і приймати на роботу польських громадян. Спочатку іноземець отримує карту тимчасового побуту, а через деякий час і постійного.

Як створити фірму в Польщі?

Відкрити фірму у Польщі не так складно, як може здатися на перший погляд. Для цього необхідно зібрати відповідний пакет документів і пройти всі етапи реєстрації бізнесу.

Отримайте консультацію

TOP